دوره TOMER

تمامی دانشگاه های معتبر در ترکیه از دانشجویان خارجی متقاضی  برای شرکت  در امتحان ورودی و ثبت نام  به صورت دانشجوی رسمی  مدرک تومر در سطوح مختلف می خواهند.

تومر (TÖMER) چیست؟ کلمه تومر مخفف جمله (Türkçe Öğretim Merkezi) به معنی مرکز آموزش زبان ترکی استانبولی می باشد. تومر دانشگاه آنکارا اولین و رسمی ترین مرکز آموزش زبان در کشور ترکیه بوده که نام تومر اختصاص به این مرکز داشته و وابسته به دانشگاه آنکارا می باشد. این مرکز با مرکز صادر کننده (European Language Portfolio) قرارداد همکاری دارد و مدارک صادر شده از سوی این مرکز دارای کد بین المللی است، این مرکز در ترکیه در ۱۲ شهر شامل آنکارا، استانبول، ازمیر، آنتالیا، بورسا، سامسون، ترابزون، دنیزلی و… و در چند کشور شامل یونان، تایوان، کره شمالی، روسیه، آلمان و ایران شعبه دارد. این آزمون به دو صورت دیپلما (Diploma) و سرتیفیکا (Sertifika) برگزار می گردد. مدرک دیپلما دارای کد بین المللی و اعتبار مادام العمر می باشد، مدرک سرتیفیکا دارای کد بین المللی و اعتبار ۲ ساله می باشد، آزمون سرتیفکا در ۲ سطح مقدماتی (Temel) و متوسطه (Orta) برگزار می گردد. هزینه آزمون تومر نوع دیپلما ۱۵۰ یورو (Euro) و آزمون تومر نوع سرتیفیکا ۱۰۰ یورو (Euro) می باشد. آزمون آزمایشی ۱ الی ۲ روز قبل از آزمون اصلی برگزار می گردد و هیچ هزینه ای نداشته و فقط کسانی که برای آزمون ثبت نام کرده باشند می توانند آزمون آزمایشی داشته باشند. نتایج آزمون ها در دست دانشگاه آنکارا بوده و حدود ۳ الی ۱۰ روز کاری بعد از آزمون مشخص می شوند.

آموزش تومر برای امتحان تومر دانشگاه آنکارا و دانشگاه قاضی

آموزش  و آماده سازی زبان ترکی برای مقاطع لیسانس( امتحان YÖS) و ارشد و دکترا

دانشجویان آموزشگاه فاصله بعد از اتمام کلاسهای زبان ترکی قادر به شرکت در آزمون زبان ترکی خواهند بود.

آزمون های متعدد شبیه آزمون تومر برای  آماده سازی بیشتر دانشجویان

نتایج تومر در ۳ سطح  به صورت

A1 , A2Temel

B1, B2 Orta

C1, C2yüksek

ارائه می گردد.

زبانکده فاصله با همکاری مرکز تومر اقدام به آموزش و برگزاری کلاس زبان ترکی استانبولی نموده و مدرکبین المللی تومر را از طریق مرکز به فارغ التحصیلان اعطا می کند.